Świece sojowe stają się w ostatnich latach coraz popularniejsze. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej substancji szkodliwych zarówno dla środowiska, jak i człowieka wielu producentów poszukuje naturalnych alternatyw. Jedną z takich jest świeca sojowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto zastąpić nią zwykłe świece parafinowe, to zapraszam do lektury.

Czym  jest świeca sojowa?

Świeca sojowa stoi w opozycji do tradycyjnych świec wykonanych z wosków parafinowych. Badania nad parafiną potwierdzają jej szkodliwy wpływ na organizm człowieka. Przede wszystkim może powodować ból głowy. Natomiast świece sojowe są całkowicie bezpieczne i nie istnieją żadne przeciwwskazania by palić je nawet przy kobietach w ciąży lub dzieciach.

Jaki jest jej skład?

Świeca sojowa z HAGI w całości wykonana jest z wosku sojowego. Jest on nietoksyczny i bezpieczny. Pozyskiwany z ziaren soi. Ziarna soi po zbiorach są dokładnie oczyszczane, a następnie wyłuskane. Z nich w końcowym etapie odsącza się olej, będący bazą do wytworzenia świec sojowych. Wosk sojowy ma znacznie niższą temperaturę topnienia od tradycyjnych wosków, a to oznacza , że ryzyko poparzenia jest niższe niż w przypadku tradycyjnych świec. Istotne również jest, że wytwarza znacznie mniej sadzy, niż tradycyjne świece parafinowe. Świece sojowe szczególnie doceniane są przez wegan.

Dlaczego warto?

Świece sojowe palą się nawet 50% dłużej od świec z wosku parafinowego, a to oznacza, że trzeba kupować je znacznie rzadziej. Ponadto są całkowicie biodegradowalne, więc stosując je wpływa się na ochronę środowiska. Do tego świece takie palą się czystym i delikatnym płomieniem. Jednym z istotniejszych walorów świecy sojowej jest fakt, że niezwykle łatwo usunąć jej rozlany wosk z różnego typu powierzchni. Z łatwością można go usunąć wodą z dodatkiem mydła.

Struktura wosku sojowego pozwala na zapewnienie wytworzonej z niego świecy intensywnego i długotrwałego aromatu. Dobrze wydobywa wszelkie olejki eteryczne, będące jej dodatkami. Wzmacnia zapach naturalnych olejków eterycznych, co jest dodatkową zaletą w przypadku, gdy syntetyczne olejki wywołują bóle głowy i inne przykre dolegliwości.

Zalety świec sojowych:

  • Wydajność,
  • Biodegradowalność,
  • Naturalność,
  • Nietoksyczność,
  • Piękny aromat,
  • Łatwość usunięcia z różnych powierzchni,
  • Są wegańskie.

Świece sojowe wprowadzają w stan relaksu i odpoczynku zarówno w domu jak i w biurze. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by chwila odpoczynku pozwoliła odprężyć się w pełni, bez bólu głowy, jaki mogą wywołać świece parafinowe. Jeśli dodatkowo chcemy zadbać przy tym o środowisko, to naturalne świece sojowe stają się wyborem idealnym.

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com